EN
ایراد، مرجع تخصصی آمار ایران

بانک اطلاعات صنعت بیمه ایران

تاریخ انتشار :1401/08/15

منبع :

قیمت: 1,950,000 تومان

رشد و توسعه سریع در زندگی امروز، ریسک های زیادی را برای آحاد مختلف به وجود آورده است. این رشد نه تنها در بحث اقتصاد، بلکه در تمامی وجوه زندگی تک تک افراد جامعه وجود داشته و باعث افزایش نگرانی ها در زمینه های متنوع شده است. به همین جهت در راستای کاهش استرس و  نگرانی های روزمره افراد جامعه، صنعت بیمه به وجود آمده و باید اذعان داشت که رشد و توسعه این صنعت همواره پا به پای دغدغه های روزمره مردم بوده و توانسته است باعث کاهش نگرانی هایی از این دست شود.

در ایران نیز صنعت بیمه با چشم انداز رشد و توسعه زندگی ایرانیان و کاهش دغدغه های آنان به وجود آمد و همواره رشد و توسعه خود را ادامه داد. امروزه صنعت بیمه ایران با دارا بودن ۲۹ شرکت بیمه توانسته است بخش مهمی از زندگی ایرانیان را مورد پوشش قرار داده و همواره یاری رسان آنان باشد. صنعت بیمه در ایران اما همچنان می تواند جایگاه بهتری را تجربه نماید و با بهره گیری از تجربیات جهانی، به بهبود و توسعه خدمات خود بپردازد و به همین واسطه گردش مالی بیشتری را رقم زند.

در همین راستا ایردا با توجه به اهمیت صنعت بیمه در کشور و عدم وجود یک بانک اطلاعاتی متمرکز جهت ارائه اطلاعات دقیق، درست و به روز، اقدام به جمع آوری کلیه اطلاعات این صنعت نموده و آن را در قالب یک فایل اکسل در اختیار مخاطبان مخترم قرار داده است. بانک اطلاعات صنعت بیمه ایران شامل ۴ بخش می باشد.

بخش اول شامل اطلاعات نمایندگان شرکت های بیمه در سراسر ایران می باشد که خود شامل نام شرکت اصلی بیمه، نام مسئول نمایندگی، تاریخ شروع فعالیت، وضعیت فعالیت آن نمایندگی بیمه، استان، شهر، آدرس دقیق و تلفن آن نمایندگی بیمه می باشد. بخش اول این فایل شامل اطلاعات بیش از ۱۴۳ هزار نمایندگی شرکت های بیمه در ایران می باشد.

بخش دوم شامل اطلاعات شعب شرکت های بیمه در ایران می باشد که شامل مشخصات نام شرکت اصلی، کد شعبه بیمه، مدیر شعبه، وضعیت فعالیت، استان، شهر، آدرس و تلفن شعبات شرکت های بیمه می باشد. این بخش شامل اطلاعات بیش از ۱۴۰۰ شعبه شرکت های بیمه در ایران می باشد.

بخش سوم شامل اطلاعات کارگزاران رسمی شرکت های بیمه در سراسر ایران می باشد. این بخش شامل مشخصات نام کارگزاری، نام مدیر، وضعیت کارگزاری، تاریخ اعطای پروانه، تاریخ انقضای پروانه، استان، شهر، آدرس، تلفن کارگزاری، شماره موبایل (همراه)، نوع شخصیت (حقیقی یا حقوقی) و نهایتا نوع کارگزاری می باشد. این بخش شامل اطلاعات بیش از ۱۷۰۰ کارگزاری بیمه در ایران می باشد.

بخش آخر فایل بانک اطلاعات صنعت بیمه ایران نیز شامل اطلاعات ارزیابان خسارت در سراسر ایران می باشد. این بخش شامل اطلاعات نوع ارزیاب، نام ارزیاب یا مدیرعامل دفتر ارزیابی، زمینه تخصصی، تاریخ اعتبار پروانه، استان، شهر، آدرس و تلفن همراه (موبایل) ارزیاب بیمه می باشد. در این بخش اطلاعات بیش از ۲۸۰۰ ارزیاب بیمه در ایران ذکر شده است.

بطور کلی این فایل برای فعالین صنعت بیمه و در آبان ۱۴۰۱ طراحی و گردآوری شده است و تلاش می شود به صورت دوره ای مورد بازبینی قرار گیرد.

آمار های مرتبط با موضوع گزارش

background Layer ۱