EN
ایراد، مرجع تخصصی آمار ایران

بانک اطلاعات صنعت فولاد ایران

تاریخ انتشار :1401/09/07

منبع :

قیمت: 290,000 تومان

صنعت فولاد در ایران طی نیم قرن اخیر از مهمترین صنایع کشور به حساب آمده است. در واقع با نگاهی کلی تر، می توان اعتراف کرد که صنعت فولاد در هر کشوری جزو صنایع مادر به حساب آمده و با تاسیس و گسترش آن، صنایع دیگر نیز رشد و توسعه یافته اند. صنعت فولاد در ایران از زمانی اهمیت بیشتری یافت که اجازه خام فروشی و صادرات محصولات معدنی خام مرتبط با آن مانند سنگ آهن متوقف شد و اساسا صادرکنندگان این محصولات به سمت تولید محصولات فولادی سوق یافتند. این رشد و توسعه صنایع فولادی طی دهه اخیر در ایران کاملا مشهود بوده و به همین جهت است که امروزه می توان زنجیره صنعت فولاد و سنگ آهن کشور را کامل دید. در کنار این رشد فزاینده، باید به درآمدهای ارزی حاصل از صادرات محصولات فولادی نیز اشاره کرد که به حق، توانسته است بخش خوبی از درآمدهای غیرنفتی کشور را به خود اختصاص دهد.

در همین راستا و در جهت تسهیل فعالین حوزه فولاد و سنگ آهن، بر آن شدیم تا بانک اطلاعات صنعت فولاد ایران را به صورت متمرکز تهیه نماییم. این بانک اطلاعاتی ارزشمند شامل مشخصات ۲۹۰ شرکت فعال در حوزه فولاد کشور می باشد که علاوه بر آخرین سرمایه ثبتی  (تا آبان ماه ۱۴۰۱)، ظرفیت اسمی و سهامداران عمده، اطلاعات دیگری مانند نام مدیرعامل، محل استقرار کارخانه، دفتر مرکزی، اطلاعات تماس، وبسایت و ایمیل نیز وجود دارد.

بانک اطلاعات صنعت فولاد ایران در پایان آبان ماه ۱۴۰۱ گردآوری شده و تلاش می شود به صورت دوره ای مورد بازبینی و بروزرسانی قرار گیرد.

آمار های مرتبط با موضوع گزارش

background Layer ۱